Проведено пілотування завдань PISA-2018

pisa_ukraine_pilot

В Україні триває підготовка до участі в міжнародному дослідженні якості освіти PISA-2018.

З 15 до 31 травня 2017 року Український та регіональні центри оцінювання якості освіти провели пілотування завдань, анкет, а також процедур адміністрування дослідження безпосередньо в навчальних закладах.

Пілотування – важлива складова підготовки до основного етапу дослідження, оскільки воно дозволяє перевірити якість перекладу й адаптації тестових завдань і запитань анкет, а також визначити можливі шляхи адаптування міжнародних процедур проведення дослідження до особливостей української системи освіти. Варто зауважити, що тестові завдання розроблені міжнародними експертами та представниками різних країн англійською і французькою мовами, а пізніше перекладені мовами всіх країн-учасниць. У 2016 році Український центр оцінювання якості освіти із залученням фахівців з інших інституцій забезпечив переклад та адаптування завдань тестів і запитань анкет з англійської мови українською та російською. Нагадуємо, що відповідно до стандартів PISA, тестування відбувається тими мовами, якими навчаються понад 5 % учнів/студентів країни. Окрім української мови, в Україні такому критерію відповідає російська, оскільки вона є мовою навчання понад 9 % п’ятнадцятирічних.

Учасниками пілотного етапу дослідження стали учні та студенти 2001 року народження з 41 навчального закладу країни. Оскільки участь у PISA є добровільною, організатори наголошують на важливості мотивування учнів і студентів до участі в програмі. Важливо, щоб кількість учасників дослідження становила щонайменше 85 % від загальної вибірки дослідження. В Україні 1 670 учасників долучилися до пілотного етапу, що становить 96 % від вибірки дослідження для поточного року, визначеної міжнародними партнерами.

Варто наголосити, що 31 травня пілотний етап дослідження PISA не закінчується. У червні стартує перевірка робіт учасників, яка триватиме до початку серпня. Більшість завдань PISA компетентісного характеру з наданням короткої або розгорнутої форми відповіді, тому їхня перевірка потребує багатоетапної підготовки екзаменаторів. Зокрема, до початку роботи з українськомовними і російськомовними зошитами фахівці працюватимуть з роботами учнів інших країн-учасниць. Це сприятиме напрацюванню єдиних підходів до оцінювання відповідей учасників тестування. Екзаменатори – це педагогічні й науково-педагогічні працівники, які працюватимуть за методологією та стандартами перевірки Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), універсальними для всіх країн.

Результати пілотного етапу дослідження не буде оприлюднено й повідомлено ані учням, ані навчальним закладам, які брали участь у дослідженні. На їх підставі ухвалюватимуть рішення щодо коригування перекладів завдань PISA, а також окремих формулювань запитань в анкетах дослідження.

Опубліковано в Новини Мітки: ,
Один коментар в “Проведено пілотування завдань PISA-2018
  1. Ольга коментує:

    а можна побачити ті завдання, які було запропоновано?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*